Karty pracownicze w automatach vendingowych

Karty pracownicze oferują dodatkową formę płatności w automatach vendingowych. Jak sama nazwa wskazuje, są idealną opcją dla biur i zakładów pracy. Płatności bezgotówkowe kartami zbliżeniowymi RFID pozwalają na szybkie i wygodne zakupy w automatach.

Czytnik kart RFID

Aby oferować płatności zbliżeniowe kartami pracowniczymi w automatach, potrzebujesz czytnika kart RFID. Czytnik oferowany przez VendingMetrics połączony jest z systemem telemetrycznym, dzięki czemu zarówno karty pracownicze, jak i same automaty, zarządzane są online, z jednego miejsca.

Czytniki kart RFID wykorzystują fale radiowe do przesyłania danych, dzięki czemu umożliwiają płatności zbliżeniowe. Identyfikują też one poszczególne karty, co pozwala na indywidualne zarządzanie kartami RFID.

czytnik kart RDIF
Czytnik kart RFID firmy VendingMetrics

Czytnik kart umieszczany jest na skrzyni automatu, w miejscu dostępnym dla klientów. Do jego instalacji nie musimy wycinać dużego otworu w obudowie automatu – wystarczy małe wyjście na przewód. Samo urządzenie jest niewielkich rozmiarów i możemy je przymocować do automatu na śrubki, klej lub mocną dwustronną taśmę.

Jak działają karty pracownicze?

Karty pracownicze to nie tylko karty, które nosimy w naszych portfelach. Mogą to być też żetony, wygodne breloki zbliżeniowe, opaski, naklejki lub inne akcesoria, które zawsze możemy mieć przy sobie.

Zarządzanie kartami RFID

Każda karta ma swój nr ID, który możemy wprowadzić do systemu telemetrycznego ręcznie lub importować gotową listę z Excela. Każda karta jest przypisana do konkretnej osoby i ma swoje saldo. Kwota, która jest dostępna do wykorzystania w automacie, pokazuje się na liście kart oraz na automacie w momencie zakupu produktu.

system do zarządzania kartami pracowniczymi

Stan konta na karcie RFID możemy edytować ręcznie lub system doładuje kartę automatycznie o wybraną kwotę. Dzięki temu zarządzanie kartami pracowniczymi nie zajmuje dużo czasu. Listę kart możesz eksportować z systemu do pliku Excel, wprowadzić zmiany w pliku i importować go do telemetrii. Ta opcja jest bardzo pomocna, szczególnie gdy lista kart bardzo długa.

Jak korzystać z karty pracowniczej?

Aby skorzystać z płatności RFID w automacie vendingowym, najpierw zbliż swoją kartę do czytnika. Na ekranie automatu zobaczysz dostępny do wykorzystania stan konta. Następnie, wybierz dowolny produkt i gotowe! Dzięki kartom pracowniczym zakupy w automacie są szybkie i wygodne. Jeśli chcesz sprawdzić, jakie jest saldo na karcie, po prostu zbliż ją do czytnika bez wybierania produktu.

Karty pracownicze – zalety

Korzystanie z kart pracowniczych daje bardzo dużo nowych możliwości rozwoju firmy vendingowej, a także benefity dla administratorów biur i zakładów pracy.

  • Opcja płatności bezgotówkowych – czytnik RFID jest idealnym rozwiązaniem, gdy nie posiadasz standardowego czytnika kart płatniczych. Urządzenie jest nawet 10 razy tańsze niż nowe czytniki kart, a też oferuje możliwość płatności zbliżeniowych.
  • Karty mają określony kredyt, który może być odnawiany cyklicznie w sposób automatyczny.
  • Pomysł na obiad/lunch w biurze – zamiast wyjścia do stołówki czy restauracji, pracownicy mogą korzystać z dodanego na kartę kredytu i kupować pełnowartościowe posiłki z automatu.
  • Karty, a także wszystkie transakcje nią zrobione, są widoczne w systemie telemetrycznym. System pokazuje wszystkie transakcje każdej karty, a na ich podstawie możesz planować kolejne zamówienia produktów do automatu.
  • Forma nagrody – karty RFID z wybraną kwotą kredytu możesz oferować pracownikom w formie nagrody do wykorzystania w automatach vendingowych firmy.
  • Automaty zyskują na wartości i atrakcyjności – jako operator łatwiej zdobędziesz nową lokalizację w biurze czy zakładzie pracy, mając w swojej ofercie obsługę kart pracowniczych.
  • Karty pracownicze możesz dostosować i spersonalizować. Na rynku znajdziesz mnóstwo opcji kart czy breloków RFID, na których może być pokazane logo firmy czy inne informacje.

Jak zacząć korzystać z kart pracowniczych?

Jeśli chciałbyś zacząć korzystać z czytników kart pracowniczych w swoich automatach, możesz zamówić je na stronie VendingMetrics. Aby skorzystać ze zniżki 5% na zakup urządzenia, podaj w zamówieniu kod STREFAVENDINGU.

Więcej o systemach telemetrycznych dowiesz się w naszym artykule Systemy do zarządzania automatami vendingowymi.

Leave a Reply