Systemy do zarządzania automatami vendingowymi

Czym jest telemetria? Czy potrzebujesz systemu do zarządzania, jeśli posiadasz tylko kilka automatów? Jakie korzyści oferują systemy do zarządzania automatami vendingowymi? Czy warto zainwestować w system telemetryczny? Dowiedz się, jak telemetria może pomóc w prowadzeniu firmy.

Czym jest telemetria?

Telemetria polega na gromadzeniu różnego rodzaju pomiarów oraz danych z odległych punktów i przesyłanie ich do jednego miejsca, czyli do systemu telemetrycznego. System gromadzi przesyłane z automatów informacje, np. o transakcjach, produktach czy stanie maszyny, analizuje je i przestawia w przystępnej formie. Dzięki takim systemom możemy monitorować działanie i wydajność automatów z jednego miejsca, bez wychodzenia z biura czy domu. Monitoring automatów w czasie rzeczywistym pozwala zaoszczędzić czas na codziennych dojazdach do automatów, zoptymalizować dostawy dzięki dokładnej liście brakujących produktów i zwiększyć zyski dzięki raportom sprzedaży. Niżej znajdziesz szczegółową listę opcji oferowanych przez systemy telemetryczne.

Jakie opcje oferują systemy do zarządzania automatami

Systemy telemetryczne oferują pełen zakres usług dla automatów vendingowych. Do podłączenia telemetrii do automatu zwykle konieczne jest urządzenie telemetryczne, które przesyła dane z maszyny do systemu; może być to dedykowane urządzenie lub np. czytnik kart. W zależności od możliwości urządzenia, system telemetryczny może odbierać i prezentować różne dane. Poniższe opcje oferuje jeden z dostępnych na rynku system do zarządzania automatami, polska firma VendingMetrics.com.

Informacje z automatu w czasie rzeczywistym

Dzięki aktualizacji danych w czasie rzeczywistym możesz sprawdzić, jak działają automaty bez wychodzenia z domu. Nie musisz być przy automacie, by sprawdzić stan produktów czy gotówki we wrzutniku. Gdy automat przestanie działać lub pojawi się awaria, zostaniesz natychmiast o tym powiadomiony. Systemy telemetryczne, pokazują w czasie rzeczywistym również transakcje; możesz obserwować moment, w którym twoi klienci wybierają i kupują Twoje produkty.

Gotowa lista brakujących produktów

System na bieżąco aktualizuje liczbę brakujących produktów dla każdego automatu. Dzięki liście brakujących produktów dostawca może zabrać ze sobą tylko brakujące produkty, a następnie oznaczyć je w aplikacji jako uzupełnione. Pozwala to zaoszczędzić czas, koszty dostawy oraz liczbę niepotrzebnych wizyt w lokalizacjach automatów. Informacja o uzupełnieniu automatu przez serwisanta jest zapisywana w systemie.

Informacja o ilości monet we wrzutniku

System telemetryczny pokaże ci, ile gotówki  znajduje się aktualnie w każdym automacie. Dowiesz się także, czy każdy automat jest w stanie wydać resztę. Jest to kluczowy element, konieczny do zapewnienia ciągłości sprzedaży. Gdy zabraknie monet, system wyśle powiadomienie, aby jak najszybciej uzupełnić braki.

Zdalne dodawanie kredytu

Opcja zdalnego, natychmiastowego wysłania kredytu do automatu pozwala na szybką reakcję, gdy np. produkt zablokuje się w automacie. Wystarczy, że podasz kwotę kredytu w systemie, a ten po chwili pojawi się na ekranie wybranego automatu.

Systemy do zarządzania automatami vendingowymi - opcja dodawania kredytu

Raporty sprzedaży

Systemy do zarządzania automatami vendingowymi, dzięki informacji o transakcjach i stanie automatów, przedstawiają przydatne raporty oraz analizy. Dzięki zestawieniom sprzedaży możesz porównać wyniki poszczególnych produktów lub lokalizacji, i na tej podstawie zdecydować o koniecznych zmianach. Raporty pomogą zwiększyć przychody ze sprzedaży. Ważne również są inne czynniki wpływające na wyniki automatów, tzw. KPI, dowiesz się więcej w artykule: Kluczowe wskaźniki aktywności (KPI) w vendingu

Zarządzanie automatami vendingowymi

Zarządzanie automatami jest dużym wyzwaniem i wymaga wiedzy oraz doświadczenia od operatora. W codziennej pracy pomagają przy tym systemy telemetryczne do zarządzania automatami vendingowymi, które odciążają nas przy wielu czynnościach, zmniejszają nakład czasu i pracy, ponieważ wykonuje ją za nas aplikacja. Sprawdzą się świetnie zarówno dla kilku maszyn, jak i dla większej floty automatów.

Jeśli do tej pory nie korzystałeś z systemów telemetrycznych, zachęcamy do wypróbowania. Z pewnością spełnią oczekiwania i zaskoczą swoimi funkcjonalnościami i przydanymi opcjami. Dzięki telemetrii zyskasz więcej czasu na rozwój firmy, poprawisz wydajność pracy swojej oraz pracowników.

4 Comments

Leave a Reply