Zdrowe produkty w automatach vendingowych

Coraz częściej spotykamy w automatach produkty, które jeszcze kilka lat temu nie były dostępne w branży vendingowej. Produkty ekologiczne, bio, przekąski fit czy produkty dostosowane do różnego rodzaju diet zdobywają w ostatnim czasie rynek. Masz je w swoim automacie? Zdrowe produkty w automatach vendingowych? Jesteśmy na tak!

Wyobrażenie o automatach vendingowych sprzedających tylko niezdrowe produkty jest zdecydowanie nieprawdziwe i nieaktualne. Oczywiście, w dalszym ciągu spotykamy taki asortyment w automatach; jest on chętnie kupowany, stanowi jednak dużo mniejszą część zaopatrzenia niż jeszcze kilka lat temu. Vending nie kojarzy nam się już tylko z wysokokalorycznymi batonami, słodyczami czy chipsami, ale z dobrą przekąską czy nawet pełnoprawnym posiłkiem, dostosowanym do naszej diety i preferencji.

Jakie zdrowe produkty wybierać?

Przede wszystkim szukajmy produktów z niską zawartością cukru i z jak najmniejszą ilością sztucznych składników. Zwróćmy uwagę na wersje bezglutenowe, niskotłuszczowe, wegańskie czy bez laktozy – znajdą one dużą grupę odbiorców. Szukasz czegoś chrupiącego w zastępstwie chipsów? Dodaj do oferty prażone orzeszki czy pestki słonecznika lub dyni.

Migdały w białej kokilce na drewnianym blacie

Ważne jest również pochodzenie produktów. Aby produkty mogły zostać uznane za ekologiczne, muszą być produkowane przy użyciu naturalnych składników i metod rolniczych. Na przykład co najmniej 95% składników produktów mlecznych musi być pochodzenia ekologicznego, aby można je było uznać za produkty organiczne czy ekologiczne. W przypadku Unii Europejskiej żywność ekologiczna wyróżnia się obowiązkowym znakiem rozpoznawczym “Euroleaf”. Szukaj produktów z tym znakiem do Twojego automatu ze zdrowymi produktami.

Euro leaf - znak potwierdzający ekologiczne pochodzenie produktu

W jakim miejscu sprawdzą się takie produkty?

Dla wielu osób przy wyborze produktów najważniejsza jest ich jakość, dlatego szukają one zdrowych artykułów nie tylko w zwykłych sklepach, ale także w automatach. Automat ze zdrowymi przekąskami sprawdzi się więc w biurach, obiektach sportowych czy centrach zdrowa – tam produkty ekologiczne znajdą swoich wielbicieli. Umieszczając automat ze zdrowymi produktami w takich miejscach, pokazujesz również to, że troszczysz się o zdrowie swoich klientów czy pracowników.

Pamiętaj, że nie wszystkie produkty oznaczone jako “zdrowe” możesz sprzedawać w szkołach; obowiązują w nich inne reguły, o których możesz dowiedzieć się więcej w tym artykule.

zdrowy napój typu smoothie

Nowe trendy konsumenckie sprawiają, że również w branży automatów vendingowych chcemy oferować klientom produkty wszystkich rodzajów. Rosnące zainteresowanie produktami “Bio”, m.in. bezglutenowymi, bezlaktozowymi, wegańskimi, sojowymi, bez dodatku cukrów i białka, zostało z powodzeniem przeniesione do automatów vendingowych. Zdrowe produkty w automatach vendingowych stają się codziennością!

Vending to w końcu nie tylko słodzone napoje i wysoko przetworzone produkty – to działalność, która odpowiada na zmieniające się potrzeby żywieniowe społeczeństwa. Dzięki temu wizerunek vendingu zmienia się i zyskuje wielu zwolenników. Zwracajmy uwagę na produkty, które umieszczamy w automatach vendingowych; my, jako operatorzy, mamy bardzo duży wpływ na to, jak odbierany jest vending dziś i co zmieni się w branży w ciągu najbliższych lat.

1 Comment

Leave a Reply