10 zalet automatów vendingowych

Spotykamy je niemal w każdym miejscu, w którym są ludzie. Przynoszą wiele korzyści nie tylko firmom, które umieszczają je w swoich biurach, ale także nam jako konsumentom. Sprawdź 10 zalet automatów vendingowych dla Ciebie i Twojej firmy.

1. Wygoda i lokalizacja

Są one jednym z głównych powodów, dla których korzystamy z automatów vendingowych. Są też ze sobą ściśle powiązane – bliskość automatu, jego dobra lokalizacja zapewniają nam wygodę zakupów. Fakt, że na ulicy, w centrach handlowych lub w miejscach pracy instaluje się coraz więcej maszyn, sprawia, że korzystanie z nich jeszcze bardziej komfortowe. Automat ustawiony w drodze do pracy czy na spotkanie, gdy Twój żołądek domaga się uwagi, może być niedocenionym ratunkiem.

2. Oszczędność czasu i pieniędzy

Vending to tańszy sposób na zaoferowanie pracownikom przestrzeni, w której mogą kupować różne produkty podczas przerw. Zyskujemy bardzo dużo czasu, a przy tym i pieniędzy, gdy ulubione produkty możemy kupić w tym samym budynku, w którym przebywamy.

3. Różnorodność

Automaty samosprzedające mogą oferować różne produkty, nawet w tym samym automacie. Dlatego jedną z wielkich zalet vendingu jest duża różnorodność produktów, które mogą zaoferować swoim odbiorcom; każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

4. Dostępność przez 24h

Automat nie ma wyznaczonego czasu pracy, przerw czy urlopu; o każdej porze dnia możesz mieć dostęp do ulubionych produktów i cieszyć się kawą lub przekąskami, nawet w niedziele niehandlowe!

automat vendingowy na stacji metra

5. Chwila relaksu

Szczególnie ważne w firmie jest zapewnienie pomieszczenia, w którym można się na chwilę oderwać od wykonywanej pracy. Pomieszczenie z automatami do kawy lub innymi produktami jest idealne na chwilę odpoczynku.

6. Jakość produktów

Produkty oferowane w automatach zwykle są dobrej jakości – świeżo mielona kawa czy różnorodne kanapki z pewnością zaspokoją posiadaczy nawet najbardziej wymagających podniebień.

7. Dobra obsługa

Automaty są zarządzane i kontrolowane przez operatora oraz serwisantów, dzięki którym nie brakuje w nich produktów, a maszyny utrzymywane są w bardzo dobrym stanie.

8. Zdrowie

W dzisiejszych czasach tempo życia znacznie różni się od tego, jak żyli nasi rodzice czy dziadkowie; wpływa znacząco to na naszą kuchnię i sposób żywienia. Niestety nie mamy aż tyle czasu na gotowanie i przygotowywanie posiłków, lecz nie oznacza to, że nie chcemy dobrze i zdrowo się odżywiać. Vending uwzględnia przy doborze produktów, zwraca uwagę na poprawę jakości produktów, a konkretnie jakości żywności. Zdrowy vending jest możliwy.

zdrowa sałatka

9. Środowisko

Zrównoważony rozwój dla vendingu stał się faktem. W sektorze istnieje już wiele przedsiębiorstw, które zobowiązały się do przestrzegania norm w celu promowania zrównoważonego środowiska naturalnego, np. przez modernizację swoich maszyn, recykling czy zmianę materiałów opakowaniowych. W konsekwencji wszystkie rozwiązania ograniczające produkcję odpadów z tworzyw sztucznych stają coraz bardziej popularne. Przykładem takiego rozwiązania są tzw. kosmetomaty – automaty sprzedające, w których można kupić kosmetyki i środki czystości dozując je do własnych lub wynajętych pojemników.

10. Różne formy płatności

Płatność kartą, gotówką, kartą pracowniczą lub bonem, a może telefonem? Wszystkie te rodzaje płatności dostępne są już w wielu automatach, dlatego nie musisz zawsze nosić przy sobie portfela!

Wiemy już, że vending przynosi wiele korzyści, w miejscach, w których umieszczone są automaty sprzedające. 10 zalet automatów vendingowych przedstawionych powyżej to tylko ogólny przegląd ich wpływu na ich popularność. Przede wszystkim ułatwiają one nabycie przeróżnych produktów w dowolnym czasie i prawie w każdym miejscu. Vending jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla firm, które szukają rozwiązań dla swoich pracowników, ale także dla każdego innego odbiorcy.

Leave a Reply