Jak wybrać lokalizację automatu?

Zastanawiasz się, jakie miejsce będzie odpowiednie dla Twojego automatu? Lokalizacja automatu jest jednym z kluczowych elementów vendingu, dlatego sprawdź, na co zwracać uwagę i jak wybrać idealną lokalizację automatu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze lokalizacji automatu?

Bezpieczeństwo. Miejsce, które wybierzesz, musi być bezpieczne, najlepiej monitorowane. Dzięki temu unikniesz przykrych sytuacji takich jak zniszczenie automatu, czy inne akty wandalizmu.

Inne automaty. Sprawdź, czy w tym samym miejscu inny operator nie ma już swoich automatów vendingowych. Konkurencja jest dobra, jednak aby biznes był rentowny, nie możesz dzielić się zyskami z konkurentami.

Ludzie. W miejscu, które wybierzesz na lokalizację maszyny, musi być wystarczająco dużo ludzi. Generalnie im więcej, tym lepiej. Bez klientów, automat nie ma szans na powodzenie.

Zezwolenia. Byłoby idealne, gdyby można było po prostu podłączyć automat w dowolnym miejscu i zacząć zarabiać pieniądze. Najczęściej jednak, aby umieścić swój automat w budynku publicznym, potrzebne jest pozwolenie od właścicieli nieruchomości oraz umowa.

Produkty. Produkty, które wybierzesz, powinny być odpowiednie dla miejsca i osób, które będą korzystać z automatu. Na przykład, jeśli automat znajduje się tuż obok siłowni – powinien być wyposażony w zdrowe przekąski, takie jak batony zbożowe, batony proteinowe czy suszone owoce, a także butelki z wodą i napojami sportowymi.

jak wybrać lokalizację automatu -automat w barze

Przykłady lokalizacji automatów vendingowych

Gdy wiesz już, jak wybrać idealną lokalizację dla automatu, sprawdź przykłady, które podpowiedzą Ci, czego szukać.

Firmy, obiekty biurowe i hale pracownicze: miejsca pracy są idealne do automatów do kawy i żywności.

Placówki edukacyjne: są one idealne do sprzedaży żywności lub napojów, ponieważ przez cały dzień, w każdy dzień tygodnia, przebywa w nich mnóstwo potencjalnych klientów. Przykłady: uniwersytety, szkoły, biblioteki.

Obiekty sportowe: miejsca takie jak siłownie, korty tenisowe, sale gimnastyczne czy szkoły sportowe są idealne do umieszczenia automatu z napojami zimnymi lub ze zdrowymi przekąskami i napojami energetycznymi.

Centra handlowe: miejsca, w których przepływ ludzi jest ogromny i trwa przez cały dzień, są zawsze dobrym wyborem.

Miejsca turystyczne: w lokalizacji obiektów turystycznych często pojawiają się tłumy ludzi, spragnionych zimnych napoi z najbliższego miejsca, czyli Twojego automatu. Przykłady: parki, muzea, ogrody zoologiczne.

Dworce kolejowe, autobusowe, lotniska: miejsca, w których często jedynym zajęciem jest czekanie.

lokalizacja automatu - przystanek metra

Budynki rządowe: miejsca, do których udajemy się, by wypełnić lub dostarczyć dokumenty, by złożyć wniosek. Są zazwyczaj zatłoczone, a ludzie często są zmęczeni i zniecierpliwieni długim oczekiwaniem; dostęp do przekąski w automacie w takiej sytuacji będzie na pewno mile widziany. Przykłady: urząd pracy, urząd miasta.

Hotele i hostele: w takich miejscach oprócz automatów z przekąskami sprawdzą się także automaty z produktami higienicznymi.

Ośrodki medyczne: w miejscach, takich jak szpitale czy większe przychodnie medyczne sprawdzi się automat z ciepłymi napojami, z przekąskami czy nawet z artykułami higienicznymi.

Gdy znajdziesz już odpowiednie miejsce na postawienie automatu, zapisz adres i nazwę, a przy nich produkty, które możesz tam sprzedać. Przeczytaj też artykuł o wyborze produktów do automatów, z pewnością pomoże zdecydować, które będą najlepsze w Twoim przypadku. W ten sposób możesz zaplanować ofertę i porównać różne lokalizacje, aby wybrać tę najbardziej odpowiednią.

4 Comments

Leave a Reply