Świeże kanapki w automatach vendingowych

Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym w automatach vendingowych oraz rozwojowi systemów telemetrycznych, oprócz produktów z długim terminem ważności, możemy oferować naszym klientom także produkty świeże, jak kanapki czy sałatki. Pośród batonów czy napoi gazowanych, dzięki kontroli temperatury i samego automatu, w maszynach mogą znaleźć się również produkty innego rodzaju.

Kanapki możemy sprzedawać w automatach wyspecjalizowanych (z jednym typem produktu) lub w maszynach typu snack, które umożliwiają ustawianie różnych cen dla produktów. Dzięki temu, oprócz słodkich i słonych przekąsek i napoi, w naszej ofercie możemy posiadać świeże produkty, w różnych wersjach; wersje tańsze, z podstawowymi produktami, jak i kanapki z większą ilością składników czy innym rodzajem pieczywa.

świeża kanapka

Świeże produkty, które mają trafić do automatów, powinny spełniać standardy i wymogi wynikające z przepisów prawa europejskiego. Trzeba o tym pamiętać, gdy decydujemy się na sprzedaż tego rodzaju żywności. Kanapki, czy sałatki, możemy przygotowywać samodzielnie, pakować je i oznaczać według norm sprzedaży żywności. Inną możliwością jest sprzedaż kanapek przygotowanych przez lokalnych dostawców lub gotowych produktów (np. Appetito.com.pl).

Jakość produktów

Przy sprzedaży świeżych produktów w maszynach bardzo ważne jest regularne ich sprawdzanie, aby upewnić się, że są one świeże. Pomoże to uniknąć problemów z klientami otrzymującymi starą lub zepsutą żywność. Kanapki z automatu mają zwykle krótki okres przydatności do spożycia (do kilku dni), dlatego muszą być umieszczone w miejscach, gdzie sprzedaż będzie dynamiczna. Staraj się również pozyskiwać składniki możliwie jak najlepszej jakości; świeże pieczywo, prawdziwe masło czy lokalne wędliny, sery i warzywa, zachęcą klientów do kupna Twoich kanapek. Nie zniechęcaj się ceną składników; za dobrej jakości śniadanie, świeżą kanapkę z najlepszymi produktami, jesteśmy w stanie zapłacić więcej niż za “bułkę z chlebem”.

świeże kanapki do automatów vendingowych
Data przydatności do spożycia

Kontrolowanie dat ważności produktów składowych i gotowych kanapek jest jednym z najważniejszych, jak i pewnie najbardziej pracochłonnym elementem ich sprzedaży. Z pomocą przychodzą systemy telemetryczne, które umożliwiają kontrolowanie dat przydatności do spożycia naszych produktów i przypominają o ich terminie ważności. Dzięki temu nasze produkty zawsze będą świeże, a klienci zadowoleni.

Ważne jest też natychmiastowe reagowanie na zmiany temperatury czy awarie w automacie; takie wydarzenia mogą przyczynić się do znacznego spadku jakości naszego asortymentu. Dobry system telemetryczny poinformuje Cię także o brakach produktów oraz pokaże Ci, które kanapki kupowane są najchętniej. Dzięki tym informacjom możesz skupić się na sprzedaży tych produktów, które przynoszą najwięcej zysków oraz dostosować swoją ofertę do upodobań Twoich klientów. Jeśli szukasz telemetrii odpowiedniej dla Twojej firmy, koniecznie sprawdź ofertę naszego partnera, VendingMetrics.

Dodanie świeżych kanapek do standardowej oferty w automatach vendingowych z przekąskami, z pewnością przyciągnie tych, którzy zapominają o drugim śniadaniu. Postawienie obok automatu z kanapkami drugiej maszyny, np. kawomatu, dopełni naszą ofertę, a tym samym klient będzie miał pod ręką pełny posiłek wraz z gorącym napojem.

1 Comment

  • […] Zastanawiasz się nad urozmaiceniem asortymentu Twoich automatów vendingowych o produkty świeże, takie jak kanapki? W tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie podpowiedzi, jak zapewnić świeżość kanapek w automacie i jak upewnić się, że będą one chętnie kupowane. Więcej o sprzedaży tego produktu dowiesz się w artykule: Świeże kanapki w automatach vendingowych. […]

Leave a Reply