Dlaczego coraz chętniej korzystamy z automatów vendingowych?

Automaty sprzedające od kilku dziesięcioleci cieszą się dużym uznaniem społeczeństwa, a ich popularność wciąż rośnie. Branża vendingowa w ostatnich latach cieszy się nieprawdopodobnie szybkim wzrostem zainteresowania wśród sprzedawców i kupujących. Nowe formy sprzedaży automatycznej, ciekawe rozwiązania oraz różne formy płatności przyciągają coraz większą rzeszę klientów.

Automaty vendingowe kojarzą nam się przede wszystkim z przekąskami i napojami chociaż vending to nie tylko maszyny do sprzedaży słodyczy, napoi czy kawy; są to też wszelkiego typu biletomaty, automaty z zabawkami, z monetami pamiątkowymi, parkometry itp. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, w jakim stopniu jesteśmy otoczeni właśnie przez automaty i jak często z nich korzystamy. Co jest tego powodem? Dlaczego decydujemy się na zakup kawy w automacie a nie w pobliskiej kawiarni?

Dostęp do produktów i lokalizacja

Pierwszą, chyba najważniejszą dla klienta rzeczą, jest łatwy i szybki dostęp do produktów. Nadrzędną kwestią jest tu lokalizacja automatu – jeśli w miejscu pracy jest automat, chętniej kupimy drugie śniadanie czy kawę właśnie tam. Możliwość kupna produktów bez wychodzenia z budynku, gdy mamy tylko kilka minut na zakupy, niewątpliwie zachęca do korzystania z automatów.

automaty samosprzedające ustawione w rzędzie
Oszczędność czasu

Co więcej, sam proces kupna produktu jest zazwyczaj prosty i trwa tylko chwilę. Nie czekamy w kolejce do sklepowej kasy, żeby zapłacić za wybrane produkty; podchodzimy do automatu, wybieramy produkt i płacimy za niego od razu, bez czekania, dowolną formą płatności. Po chwili odbieramy zakupy i możemy wrócić do swoich zajęć. Dzięki automatom zaoszczędzimy czas także przy zakupie np. biletów do zoo czy na pociąg, sam proces jest szybki, ponieważ maszyny są proste w obsłudze i intuicyjne.

Bogata oferta produktów

Innym czynnikiem który zachęca nas do korzystania z automatów samosprzedających jest także bogata oferta produktów. Zmienia się ona wraz z rozwojem społeczeństwa i zmianami trendów, razem z naszymi potrzebami i upodobaniami. Dzięki możliwości prostej wymiany produktów w automatach, możemy w nich znaleźć produkty każdego rodzaju; te najbardziej popularne oraz takie, które dopiero wchodzą na rynek. Dziś, obok napoi słodzonych znajdziemy w automatach wersje bez cukru, produkty wegańskie, bez laktozy, dla diabetyków. Właściwie każda grupa odbiorców znajdzie w nich coś dla siebie.

mężczyzna patrzący na automaty vendingowe ustawione w rzędzie
Samoobsługa

Lubimy samodzielnie dokonywać wyborów zakupowych, a w automatach mamy dostęp do całej gamy produktów, które często niechętnie kupujemy przy kasie sklepowej, takich jak. słodycze, niezdrowe przekąski czy nawet prezerwatywy. Samoobsługowa forma automatów sprzedających zapewnia nam duży komfort zakupów.

Coffee Break

Automat z kawą miejscem spotkań w biurze? Jasne! Dostęp do gorącej kawy, a szczególnie do takiej ze świeżo mielonych ziaren, poprawia nam humor, dzięki czemu milej spędzamy czas z naszymi współpracownikami. Przerwa na kawę jest zawsze dobrą opcją!

kawa z automatu vendingowego oraz notatki z ołówkiem

Lokalizacja, prostota, oszczędność czasu, wolność wyboru – te rzeczy sprawiają, że coraz chętniej korzystamy z automatów vendingowych. Cenimy sobie nasz czas, cieszymy się z dostęp do ulubionych produktów, doceniamy starania operatorów w zapewnianiu najlepszych produktów i usług. Jakie inne cechy zachęcają nas do zakupów w automatach? Dajcie znać w komentarzach!

Leave a Reply